Czwartek 24 Lipca 2014 - Kingi, Krystyna, Michaliny
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Konkursy

Kaszubskie Prezentacje Skrzypcowe

Co roku w naszej szkole odbywają się Kaszubskie Prezentacje Skrzypcowe. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tych spotkań, który co roku ulega nieznacznym zmianom.

Regulamin VI Kaszubskich Spotkań Skrzypcowych' 2013

Regulamin IV Kaszubskich Spotkań Skrzypcowych' 2010

Kaszubskie Spotkania Akordeonowe                                                  Regulamin konkursu

Konkurs odbywa się co roku, przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Rozgrywany jest w  pięciu kategoriach:


Wymagania programowe – program dowolny o zróżnicowanym charakterze z uwzględnieniem co najmniej jednej kompozycji oryginalnie napisanej na akordeon (wymóg ten nie dotyczy kategorii zespołów kameralnych). Czas trwania programu w poszczególnych kategoriach:

Program powinien być wykonany z pamięci ( nie dotyczy kategorii V)
Konkurs jest jednoetapowy
Uczestnicy Kaszubskich Spotkań Akordeonowych będą oceniani przez Jury powołane przez organizatorów. Decyzje Jury są ostateczne.

XX Jubileuszowe Kaszubskie Spotkania Akordeonowe 2014

LITERATURA OBOWIĄZKOWA:

kat_III K. Olczak "Melodia"

kat_II  K. Naklicki "Walczyk"

kat_IV, K. Olczak "Toccatina"

kat_I K. Naklicki "Boogie"

XX Jubileuszowe Kaszubskie Spotkania Akordeonowe. 26 III 2014 r. Hamonogram przesłuchań

Werdykt jury XX Kaszubskich Spotkań Akordeonowych 2014

XVIII Kaszubskie Spotkania Akordeonowe w Kościerzynie 28 III 2012

Regulamin

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Rozgrywany jest w pięciu kategoriach:

kat.I – soliści z klasy 3 cyklu 6-letniego i I cyklu 4-letniego;

kat.II – soliści z klasy 4 cyklu 6-letniego i II cyklu 4-letniego;

kat.III – soliści z klasy 5 cyklu 6-letniego i III cyklu 4-letniego;

kat.IV – soliści z klasy 6 cyklu 6-letniego i IV cyklu 4-letniego;

kat.V – zespoły kameralne.

2. Uczestnicy zobowiązani są wykonać z pamięci następujący program:

kat I – do 5 minut muzyki, w tym utwór Bronisława Kazimierza Przybylskiego;

kat II – od 5 do 7 minut muzyki, w tym utwór Bronisława Kazimierza Przybylskiego;

kat. III – od 6 do 8 minut muzyki, w tym utwór Bronisława Kazimierza Przybylskiego;

kat. IV – do 10 minut muzyki, w tym utwór o charakterze wirtuozowskim;

kat. V – do 10 minut muzyki – Uwaga! Można korzystać z nut.

Bronisław Kazimierz Przybylski (1941-2011) – kompozytor i pedagog szczególnie zasłużony dla rozwoju polskiej literatury akordeonowej. Studiował teorię muzyki i kompozycję w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi. Studia kompozytorskie uzupełniał u Bolesława Szabelskiego w Katowicach i Romana Haubenstocka-Ramatiego w Wiedniu. Od 1963 wykładał kompozycję w PWSM w Łodzi, gdzie od 1987 sprawował funkcję kierownika Katedry Kompozycji.

Spis wybranych pozycji na akordeon solo:

Trzy utwory (PWM)

Scherzo concertante (PWM)

Pory roku (PWM)

Potruś idzie do szkoły (PWM)

Ostinato (Astra)

Scherzino (Astra)

Sonatiny (Astra)

Śpiący niedźwiedź (Astra)

Miniatury (Accent Edition)

Ptaki (Accent Edition)

Kocia muzyka (Accent Edition)

So small... (Accent Edition)

 

XVIII Kaszubskie Spotkania Akordeonowe rozstrzygnięte! Konkurs odbył się w naszej szkole dn. 28 III 2012 r.

Oto ogłoszone wyniki jury.

TUTAJ można zapoznać się z ogłoszonymi przez jury wynikami przesłuchań konkursowych.

Sukcesem mogą pochwalić się nasi akordeoniści:

 Wiktor Smoliński kl.III/6

- zdobył II nagrodę ex aequo w Kategorii I (soliści),

oraz Mateusz Kloskowski

– kl. 3/4 - otrzymał wyróżnienie w Kategorii III

Uczniowie uczą się pod kierunkiem mgr Marka Gleinerta

 

Kliknij aby pobrać Regulamin Kaszubskich Spotkań Akordeonowych' 2011

Kliknij aby pobrać Zawiadomienie do szkół XVII Kaszubskie Spotkania Akordeonowe

 

dniu 23 marca 2011 odbyły się w naszej szkole XVII Kaszubskie Spotkania Akordeonowe.

Jury w składzie:

przesłuchało 44 uczniów oraz 7 zespołów kameralnych w 5 kategoriach, z 17 Szkół Muzycznych I stopnia regionu pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz kujawsko - pomorskiego.

Uczniów przygotowało 23 nauczycieli.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I -soliści z kl. I- III c. 6-letni i kl. 1 c. 4-letni

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Karol Dziadosz

kl. III c.6-letni

PSM w Szczecinie

mgr Janusz Pszeniczka

     II

ex equo

Błażej Wróbel

kl. III c.6-letni

PSM w Grudziądzu

mgr Marcin Warduliński

    II

ex equo

Marcin Wołoszyk

kl.II c.6-letni

PSM Starogard Gdański

mgr Szczepan Zieliński

   III

ex equo

Wiktor Smoliński

kl. II c.6-letni

PSM w Kościerzynie

mgr Marek Gleinert

   III

ex equo

Kamil Baranowski

kl. 1 c.4-letni

PSM w Lęborku

mgr Marcin Warduliński

WYRÓŻNIENIA:

  1. Jakub Baran – kl. 1 / 4 PSM I st. w Malborku mgr Paweł Zagańczyk
  2. Piotr Litwiński – kl. III/6 ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu, mgr Paweł Piński

Kategoria II -soliści z kl. IV c. 6-letni i kl. 2 c. 4-letni

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Magdalena Augustyniuk

kl. IV c.6-letni

PSM w Szczecinie mgr Bogdan Górnik

     II

Małgorzata Ciastoń

kl. 2 c.4-letni

PSM I st. w Solcu Kujawskim

mgr Wiesław Nowak

    III

ex equo

Alicja Jankowska

kl. IV c.6-letni

PSM I st. w Grudziądzu

mgr Tomasz Kwiatkowsk

   III

ex equo

Karol Gurski

kl.2 c.4-letni

PSM I st. w Malborku

mgr Paweł Zagańczyk

Kategoria III -soliści z kl. 5/6 i kl. III/4

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

nie przyznano

 

 

 

     II

Przemysław Wołodzin

kl. V c.6-letni

PSM I st. w Kościerzynie

mgr Marek Gleinert

    III

ex equo

Wojciech Domski

kl.3 c.4-letni

PSM I st. w Lęborku

mgr Marcin Warduliński

   III

ex equo

Krzysztof Fornalik

kl. 5

c.6- letni

PSM I st. w Leborku

mgr Marcin Warduliński

WYRÓŻNIENIE:

  1. Paulina Szutowicz – kl. 3/ 4, PSM I st. w Kwidzynie, mgr Walery Kunac

Kategoria IV -soliści z kl. VI/6 i kl. 4/4

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Andrzej Pszeniczka

kl. VI c.6-letni

PSM I st. w Szczecinie

mgr Bogdan Górnik

    II

Jan Pęski

kl. VI

c.6- letni

PSM I st. w Szczecinie

mgr Zbigniew Pudło

   III

ex equo

Małgorzata Bartkiewicz

kl. 4 c.4- letni

PSM I st. w Miastku

mgr Wiesław Nowak

    III

ex equo

Grzegorz Uran

kl.VI c.6-letni

PSM I st. w Miastku

mgr Wiesław Nowak

WYRÓŻNIENIE:

  1. Dawid Trzeciński – kl. 4/4 PSM I i II st. w Słupsku, filia w Bytowie mgr Paweł Nowak

Kategoria V - zespoły kameralne

    I

miejsce

 

Zespół akordeonowy:

Wojciech Domski

kl. 3/

Michał Maszota

kl. IV/6

Krzysztof Fornalik 

kl. V/6

Pedagog:

mgr Marcin Warduliński

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Lęborku

zespół akordeonowy

   II

miejsce

Zespół akordeonowy:

Pawel Wiśniewski   kl. V/6

Błażej Wróbel

kl. III/6

Monika Duda 

kl. 4/ 4

Daniel Długosz 

kl. II/6

Alicja Jankowska

kl. IV/6

Pedagog:

mgr Hanna Kwiatkowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Grudziądzu

zespół akordeonowy

  III

miejsce

nie przyznano

 

 

 

WYRÓŻNIENIA:

Kwintet akordeonowy: Paweł Patelczyk – kl. 4/ 4
Alicja Gaszta – kl. V/6
arta Laga – kl. VI/6
Michal Płotka – kl. 3/ 4
Maciej Dończyk – kl. V/6
Pedagog: mgr Andrzej Formela
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Wejherowie

Duet akordeonowy: Patrycja Tomaszewicz - kl. III/6, Monika Baran - kl. 3/ 4 Pedagog: mgr Zenon Terefenko, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Słupsku

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I SZKOŁOM!!!

 

dniu 24 marca 2010 odbyły się w naszej szkole XVI Kaszubskie Spotkania Akordeonowe.

Jury w składzie:

przesłuchało 45 uczniów oraz 4 zespołóy kameralne w 5 kategoriach, z 16 Szkół Muzycznych I stopnia regionu pomorskiego.

Uczniów przygotowało 23 nauczycieli.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I -soliści z kl. I- III c. 6-letni i kl. 1 c. 4-letni

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

exequo

Mateusz Kloskowski

kl.1 c.4-letni

PSM I st. Kościerzyna

mgr Marek Gleinert

     I

ex equo

Damian Bala

kl.II c.6-letni

PSM I i II st. Słupsk, filia Sławno

mgr Zbigniew Stawiarz

    II

Marcin Wołoszyk

kl.II c.6-letni

PSM Starogard Gdański

mgr Szczepan Zieliński

   III

Alicja Jankowska

kl.III c.6-letni

PSM Grudziądz,

mgr Tomasz Kwiatkowski

WYRÓŻNIENIA:

  1. Magdalena Augustyniak – kl. III /6 PSM I st. w Szczecinie, mgr Bogdan Górnik
  2. Piotr Litwiński – kl. II/6 ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu, mgr Paweł Piński
  3. Błażej Wróbel – kl. II/6 PSM I st. w Grudziądzu, mgr Marcin Warduliński
  4. Małgorzata Ciastoń – kl. III/6 Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Solcu Kujawskim, mgr Wiesław Nowak
  5. Klaudia Cichosz – kl .III/6 PSM I st. w Kościerzynie, mgr Marek Gleinert
  6. Kacper Sikorski – kl. III/6 PSM I st. w Kwidzynie, mgr Władimir Gromow
  7. Karol Gurski - kl. 1 / 4 PSM I st. w Malborku, mgr Paweł Zagańczyk

Kategoria II -soliści z kl. IV c. 6-letni i kl. 2 c. 4-letni

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Przemysław Więckowski

kl. IV c.6-letni

PSM I i II st. Słupsk, filia Sławno

mgr Zbigniew Stawiarz

    II

Bartłomiej Drozd

kl. 2 c.4-letni

PSM Tczew

mgr Marek Gleinert

   III

Przemysław Wołodzin

kl. IV c.6-letni

PSM Kościerzyna

mgr Marek Gleinert

WYRÓŻNIENIA:

  1. Paweł Wiśniewski – kl. IV/6 PSM I st. w Grudziądzu, mgr Hanna Kwiatkowska
  2. Wojciech Domski – kl. 2/4 PSM I st. w Lęborku, mgr Marcin Warduliński
  3. Michał Kozikowski – kl. 2 /4 PSM I st. w Kościerzynie, mgr Marek Gleinert

Kategoria III -soliści z kl. 5/6 i kl. III/4

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Bartosz Duda

kl. V c.6-letni

PSM I st. Szczecin

mgr Bogdan Górnik

    II

Jan Pęski

kl. V c.6-letni

PSM I st. Szczecin

mgr Zbigniew Pudło

   III

Grzegorz Uran

kl. 3 c.4-letni

PSM I st. Miastko

mgr Wiesław Nowak

     IV

Paweł Chorobiński

kl. V c.6-letni

PSM I st. Kartuzy

mgr Marek Rogowski

WYRÓŻNIENIA:

  1. Małgorzata Bartkiewicz – kl. 3/ 4 PSM I st. w Miastku, mgr Zdzisław Matwin
  2. Tomasz Zbyszyński - kl. 3/ 4 PSM I st. w Kwidzynie, mgr Walery Kunac

Kategoria IV -soliści z kl. VI/6 i kl. 4/4

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Kamil Grzesiak

kl. VI c.6-letni

PSM Grudziądz

mgr Marcin Warduliński

    II

Paweł Ratajek

kl. VI c.6- letni

OSM I i II st. Gdańsk

prof. Krzysztof Olczak

    III

ex equo

Adam Diesner

kl. 4 c.4- letni

PSM I st. Puck

mgr Dorota Puzynkiewicz

    III

ex equo

Paweł Hapoński

Kl.VI c.6-letni

PSM I st. Starogard Gdański

mgr Grzegorz Oller

WYRÓŻNIENIE:

  1. Dawid Gaffka – kl. VI/6 PSM I st. w Lęborku, mgr Marcin Warduliński

Kategoria V - zespoły kameralne.

    I

miejsce

 

Kamil Grzesik kl. VI/6

Jakub Kwiatkowski kl. VI/6

Monika Duda kl. 3/4

Paweł Wiśniewski kl. IV/6

Emil Salewski kl. VI/6>

Pedagog:

mgr Hanna Kwiatkowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Grudziądzu

zespół akordeonowy

   II

miejsce

Agata Warzecha kl. VI/6

Adrian Kielas kl. VI/6

Dawid Gaffka kl. VI/6

Julia Słowy kl. VI/6

Krzysztof Fornalik kl. IV/6

Pedagog:

mgr Marcin Warduliński

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Lęborku

 

zespół akordeonowy

  III

miejsce

Mateusz Kloskowski kl. 1/4

Michał Kozikowski kl. 2/4

 

Pedagog:

mgr Paweł Nowak

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kościerzynie

zespół akordeonowy

W ramach XV Kaszubskich Spotkań Akordeonowych odbył się wykład seminaryjny prowadzony przez doc. Jerzego Siemaka z Akademii Muzycznej w Szczecinie

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I SZKOŁOM!!!

 

dniu 1 kwietnia 2009 odbyły się w naszej szkole XV Kaszubskie Spotkania Akordeonowe.

Jury w składzie:

przesłuchało 22 uczniów oraz 5 zespołów kameralnych w 4 kategoriach, z 10 Szkół Muzycznych I stopnia regionu pomorskiego.

Uczniów przygotowało 12 nauczycieli.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I -soliści z kl. II i III c. 6-letni i kl. 1 c. 4-letni

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Bartłomiej Drozd

kl.1 c.4-letni

PSM w Tczewie,

mgr Marek Gleinert

    II

Alicja Jankowska

kl.II c.6-letni

PSM I i II st. w Grudziądzu,

mgr Tomasz Kwiatkowski

 

   III

Radosław Milewski

kl.II c.6-letni

PSM Wejherowo,

mgr Ryszard Borysionek

WYRÓŻNIENIE: Kacper Sikorski - kl. II/6 PSM w Kwidzynie, mgr Władimir Gromow

 

Kategoria II -soliści z kl. II c. 6-letni i kl. 2 c. 4-letni

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Stefan Lorbiecki

kl. 3 c.4-letni

SM Gdynia

mgr Marek Rogowski

    II

Grzegorz Uran

kl. II c.4-letni

PSM Miastko

mgr Wiesław Nowak

   III

Zofia Patalon

kl. IV c.6-letni

ZSM Gdańsk-Wrzeszcz

mgr Paweł Piński

 

Kategoria III -soliści z kl. 5/6 i kl. III/4 - brak nagród i wyróżnień.

 

Kategoria IV -soliści z kl. VI/6 i kl. 4/4

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Mateusz Kłos

kl. VI c.6-letni

PSM Starogard Gd.

mgr Grzegorz Oller

    II

Radosław Klajna

kl. 4 c.4- letni

PSM Kartuzy

mgr Grzegorz Borsuk

    II

Paweł Kleba

kl. 4 c.4- letni

PSM Wejherowo

mgr Ryszard Borysionek

    II

Adam Żmuda

Kl.4 c.4-letni

PSM w Kwidzynie

mgr Walery Kunac

WYRÓŻNIENIE: Paweł Ratajek - kl. VI/6 PSM Starogard Gd., mgr Grzegorz Oller

Kategoria V - zespoły kameralne.

    I

miejsce

 

Zespół:

Michał Brodalski – akordeon, kl. V / 6

Natalia Tańska – flet, kl. 4/4

Alicja Wejer – skrzypce, kl. V/6

Pedagog:

mgr Andrzej Formela

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Wejherowie

zespół

   II

miejsce

Zespół akordeonowy:

Klaudia Cichosz, kl. II/6

Michał Błaszczyk, kl. III/6

Przemysław Wołodzin, kl.III/6

Dawid Repiński, kl. 4/4

Pedagog:

mgr Marek Gleinert

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I st.w Kościerzynie

 

zespół akordeonowy

  III

miejsce

Zespół akordeonowy:

Kamil Grzesiak, kl.V/6

Jakub Kwiatkowski, kl. V/6

Monika Duda, kl. 2/4

Maciej Kozłowski, kl. VI/6

Jakub Kuszewski, kl. 4/4

 

Pedagog:

mgr Hanna Kwiatkowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Grudziądzu

zespół akordeonowy

W ramach XV Kaszubskich Spotkań Akordeonowych odbył się wykład seminaryjny prowadzony przez mgr Pawła Pińskiego z Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu.

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I SZKOŁOM!!!

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kościerzynie

jako organizator obchodów Roku Chopinowskiego z udziałem Waldemara Malickiego

przeprowadziła w r.szk. 2009/2010 Powiatowy Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie

dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kościerskiego.

Wyniki Powiatowego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie ...        

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna