Piątek 10 Lipca 2020 - Filipa, Sylwany, Witalisa
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Wycieczka do Filharmonii Bałtyckiej 22 V 2009

Wycieczka do Filharmonii Bałtyckiej 22 V 2009

          Bardzo miłe wspomnienia przyniosła swoim uczestnikom szkolna wycieczka do Filharmonii Bałtyckiej, która odbyła się w dniu 22 maja 2009 r.

           Do Gdańska pojechali uczniowie, ich rodzice, najbliżsi przyjaciele, jak również nauczycielki naszej Szkoły Muzycznej: pani Małgorzata Flisikowska, pani Izabela Fortuna oraz pani Danuta Duszyńska.

           Koncert zagrała Orkiestra Filharmonii Bałtyckiej  oraz polski gitarzysta klasyczny Łukasz Kuropaczewski. W ich wykonaniu zabrzmiała muzyka J. Rodrigo, M. de Falli oraz M. Ravela.

           Dla niektórych uczniów wizyta w Filharmonii Bałtyckiej była pierwszą w życiu, a niektórzy spośród nich mieli znakomitą okazję w niecodzienny sposób spędzić  czas ze swoimi rodzicami.

           Jedną z ciekawszych atrakcji wycieczki poza samym koncertem okazał się stojący niedaleko Filharmonii Bałtyckiej postument z odciskami dłoni sławnych osób.

           Każdy próbował przymierzyć, do którego z odlewów dłoni pasuje jego dłoń. Do tej młodzieżowej zabawy przyłączyli się także dorośli opiekunowie wycieczki...

           Przemek Wołodzin np., który był na wycieczce z rodzicami przymierzył swoją dłoń do odlewu dłoni Michała Bajora. Może kiedyś stanie się tak sławny tak jak on, albo będzie znany przynajmniej tak jak gitarzysta klasyczny Łukasz Kuropaczewski, którego recitalu wysłuchał w majowy, piątkowy wieczór? Któż to wie... ?

            Wyjazd do Filharmonii był znakomitą atrakcją dla młodzieży uczącej się w Szkole Muzycznej w Kościerzynie. Zbliża się czas egzaminów, sprawdzianów, a potem upragnione wakacje, podczas których także Filharmonia Bałtycka wstrzyma działalność artystyczną.

 

  tekst, zdjęcia i opracowanie: Małgorzata Flisikowska

dodano dnia: 23.05.2009

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna