Piątek 10 Lipca 2020 - Filipa, Sylwany, Witalisa
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - XV Kaszubskie Spotkania Akordeonowe

XV Kaszubskie Spotkania Akordeonowe

W dniu 1 kwietnia 2009 odbyły się w naszej szkole XV Kaszubskie Spotkania Akordeonowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

Kaszubskie Spotkania Akordeonowe to coroczny konkurs klas akordeonu dla szkół muzycznych I stopnia regionu pomorskiego. Do konkursu zgłosiło się 22 uczestników oraz 5 zespołów kameralnych w 4 kategoriach, z 10 Szkół Muzycznych I stopnia regionu pomorskiego.

Nasi akordeoniści odnieśli sukces!

II NAGRODA dla ZESPOŁU AKORDEONOWEGO W SKŁADZIE:

KLAUDIA CICHOSZ,  PRZEMYSŁAW WOŁODZIN, DAWID REPIŃSKI  I  MICHAŁ BŁASZCZYK  !!!

ZESPÓŁ PROWADZI  PAN  MAREK  GLEINERT.

Laureatami Nagrody I i III były: Zespół muzyczny z PSM I st. w Wejherowie pod. kier. mgr Andrzeja Formeli oraz Zespół akordeonowy z PSM I i II st. w Grudziądzu pod kier. mgr Hanny Kwiatkowskiej.

Kaszubskie Spotkania Akordeonowe są już tradycją naszej szkoły. W jury zasiadają najlepsi profesorowie naszego regionu, którzy nie tylko uczą, ale są czynnie koncertującymi muzykami.

W tym roku naszymi jurorami byli:

prof. Zbigniew Ignaczewski (przewodniczący jury)

prof. Elżbieta Rosińska

prof. Krzysztof Olczak

Jury zauważyło wyrównany poziom wykonawczy wszystkich uczestników przesłuchań, bardzo dobre przygotowanie i zaangażowanie. Wybitni jurorzy podkreślili w swojej wypowiedzi znakomitą organizację XV Kaszubskich Spotkań Akordeonowych oraz dziękowali za wspaniałą atmosferę i gościnność.

Kaszubskie Spotkania akordeonowe są niezwykle cenną imprezą, która umożliwia konfrontację dorobku poszczególnych ośrodków artystycznych. Tak ważna dla szkół regionu pomorskiego impreza jak Kaszubskie Spotkania Akordeonowe, w znaczący sposób oddziaływuje na rzecz rozwoju środowisk lokalnych.

Przesłuchaniom młodych akordeonistów towarzyszyły jak zwykle ciekawe wydarzenia. Szczególnie interesującą była wystawa zabytkowych akordeonów ze zbiorów prywatnych pana Pawła Nowaka, któremu serdecznie dziękujemy za zorganizowanie ciekawej ekspozycji!

 Uczestnicy oraz ich opiekunowie mogli w przerwie przesłuchań udać się do dobrze zaopatrzonego bufetu. Dla nauczycieli w czasie obrad jury, został zorganizowany  kurs metodyczny prowadzony przez mgr Pawła Pińskiego z Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu.

 

Kaszubskie Spotkania Akordeonowe

to niezwykle cenna impreza, która umożliwia konfrontację dorobku poszczególnych ośrodków artystycznych. Jest jedną z najważniejszych dla szkół muzycznych regionu pomorskiego imprezą, która w znaczący sposób oddziaływuje na rzecz rozwoju środowisk lokalnych.

 

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOMZAPRASZAMY ZA ROK!

 Zobacz też:

Polecamy również: internetową foto-relację z XV Kaszubskich Spotkań Akordeonowych przedstawioną przez uczestników z Wejherowa.

  tekst, zdjęcia i opracowanie: Małgorzata Flisikowska

 

dodano dnia: 24.04.2009

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna