Piątek 10 Lipca 2020 - Filipa, Sylwany, Witalisa
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Koncert rekrutacyjny 18 marca 2009

Koncert rekrutacyjny 18 marca 2009

Dn. 18 marca 2009 r. w sali kameralnej odbył się niezwykłym powodzeniem pierwszy Koncert Rekrutacyjny dla dzieci.

Naszymi gośćmi byli uczniowie klasy drugiej oraz z klasy "0" ze SP Nr 6 w Kościerzynie oraz ich wychowawcy.

Muzyczne spotkanie poprowadził nauczyciel gry na klarnecie - Marek Piontek. Przy fortepianie zasiadł Zbigniew Kąkol.

Podczas koncertu wystąpili nauczyciele oraz uczniowie z naszej szkoły, którzy podzielili się ze słuchaczami swoją radością muzykowania. Dedykując zgromadzonym dzieciom swoje występy artystyczne, wykonawcy zachęcali do podjęcia nauki w Szkole Muzycznej.

Podczas krótkich prezentacji słuchacze poznawali historię powstania, cechy charakterystyczne oraz brzmienie różnych instrumentów: skrzypiec, trąbki, fletu, klarnetu, organów, fortepianu.

Każdy mógł upatrzyć sobie i wybrać instrument, na którym chciałyby się nauczyć grać.

Zgromadzone na widowni dzieci miały okazję posłuchać różnorodnej muzyki: od klasyki do jazzu. Z niezwykłą uwagą wysłuchały wszystkiego, co artyści mieli im do powiedzenia na scenie!

Paweł Młyński oraz Piotr Młyński wraz z p. Zbyszkiem Kąkolem wykonali na trąbkach w duecie utwór H. Botha: "Daisy".

Kacper Herbarz zagrał melodię "American Patrol" T. W. Meachama.

Michał Kozikowski wykonał na akordeonie utwory A. Goedicke oraz J. Mądrzewskiego, a Przemek Wołodzin polkę "Taniec Jasia" R. Bui.

Brzmienie organów zademonstrowała słuchaczom Daria Warnke. Wykonała piękny chorał "Płaczże dzisiaj" z warszawskiej tabulatury organowej.

Wystąpił zespół klarnetowy w składzie: Szymon Turzyński, Szymon Radomski oraz Agata Zalewska, który wykonał utwory W. Trappa, J. Tizola, K. Namysłowskiego i muzykę w stylu "Negro Spiritual".

Marcelina Bronk oraz Ryszard Szyc zagrali w duecie skrzypcowym utwory J. S. Bacha oraz T. Sygietyńskiego. Towarzyszył im na fortepianie Andrzej Nowak.

 

Nasi goście serdecznie oklaskiwali wykonawców! Do swoich codziennych zajęć dzieci powróciły pełne muzycznych wrażeń. Jeśli tylko po koncercie w szkole muzycznej zrodziło się w nich zainteresowanie muzyką - mogą do nas dołączyć i już od nowego roku szkolnego uczyć się grać na wybranym instrumencie oraz zgłębiać tajniki muzyki!

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

  tekst: M. Flisikowska

zdjęcia: M. Piontek

dodano dnia: 30.03.2009

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna