Piątek 10 Lipca 2020 - Filipa, Sylwany, Witalisa
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Mikołajki, czyli wizyta Św. Mikołaja

Mikołajki, czyli wizyta Św. Mikołaja

Dnia 5 grudnia 2008 r. w Szkole Muzycznej pojawił się Święty Mikołaj!

Po raz pierwszy widziany był na szkolnych korytarzach około godz. 15.00 z dużym workiem na plecach!   

Z relacji uczniów i pracowników szkoły wynika, że Święty Mikołaj zakradał się pod drzwi poszczególnych sal i podsłuchiwał przebieg zajęć! – wiadomo, dzięki temu wiedział, jak ma rozmawiać z uczniami i nauczycielami po wejściu do klas ...!

Uczniów wyróżniających się Święty Mikołaj od razu chwalił i nagradzał słodyczami. Wór miał zapełniony smakowitymi batonikami, ciastkami, cukierkami i in. Okazywał swoją wielką szczodrość i życzliwość dla wszystkich „pracusiów”.

Niektórych uczniów, zaskoczonych wizytą podczas lekcji prosił o zdanie relacji z czynionych postępów w nauce gry na instrumencie oraz o krótki występ artystyczny, czyli – jak twierdził – o „Coś miłego” dla jego uszu. Tegorocznym dyplomantom Święty Mikołaj obiecał, że w maju będzie mocno trzymał za nich kciuki – gdy będą przystępowali do zaliczeń oraz egzaminów dyplomowych!

Od niektórych utalentowanych, ale zapewne trochę leniwych podopiecznych Szkoły Muzycznej nasz niecodzienny Gość chciał koniecznie uzyskać obietnicę poprawy oraz zwiększenia pracowitości! Tym samym okazał swoje zrozumienie dla młodych adeptów muzycznej sztuki, którym zgłębianie tajników muzyki przychodzi z nieco większym trudem.

Za każdą otrzymaną obietnicę poprawy Święty Mikołaj sowicie obdarowywał smakołykami.

Najwięcej radości wizyta Świętego Mikołaja sprawiła jednak chórzystom. Przebiegała w niezwykłej atmosferze wesołości.

Uczniowie przeprowadzili wywiad ze Świętym Mikołajem.

Nasz Gość powiedział, że bardzo spieszył się z podarunkami do uczniów szkoły muzycznej. Przy okazji wizyty chciał skontrolować postępy w zgłębianiu tajników teorii muzyki i w nauce gry na instrumentach. Zawsze ma dużo pracy 6 grudnia, dlatego przyjechał do nas z dalekiej Laponii w wigilię swoich imienin. Święty Mikołaj wiedział, że w Szkole Muzycznej w Kościerzynie na pewno będzie z nimi wesoło spędzić czas.

Niektórzy uczniowie dopatrywali się podobieństwa Świętego Mikołaja do jednego z naszych nauczycieli. Nasz niecodzienny Gość czuł się zaszczycony takim porównaniem!

Święty Mikołaj okazał swoje wielkie zadowolenie z wizyty w Szkole Muzycznej!

Nikt nie zauważył, kiedy odjechał niepostrzeżenie na swoich srebrzystych saniach do pozostałych dzieci w Kościerzynie oraz bliższych i dalszych okolicach.

Jeśli zostanie zapytany o przygody - na pewno opowie o swoim przemiłym spotkaniu z młodymi artystami w Szkole Muzycznej w Kościerzynie...!

 

Święty Mikołaju, zapraszamy Cię! Przyjedź do nas znów za rok! Będziemy wówczas już o wiele lepiej grali i śpiewali! Każdy z nas przygotuje „Coś miłego” dla ucha Twojego!

 

  tekst i zdjęcia: M. Flisikowska

dodano dnia: 21.03.2009

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna