Piątek 10 Lipca 2020 - Filipa, Sylwany, Witalisa
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Warsztaty Techniki Alexandra z Dorotą Kędzior 1 X 2008

Warsztaty Techniki Alexandra z Dorotą Kędzior 1 X 2008

           Dn. 01 października 2008 r. gościliśmy w naszej szkole znakomitego eksperta w dziedzinie metod reedukacji psychofizycznej – mgr Magdalenę Dorotę Kędzior, będącą jedną spośród dwóch w Polsce dyplomowanych nauczycieli Techniki Alexandra

           Pani Magdalena Kędzior wprowadziła nauczycieli oraz chętnych uczniów naszej szkoły w podstawowe tajniki Techniki Alexandra, która jest jej życiową pasją. Przeprowadziła pogadankę oraz krótkie lekcje pokazowe z nauczycielami oraz z młodzieżą.

           Uczniowie i nauczyciele mieli okazję nauczyć się podstawowych technik eliminowania zarówno nieprawidłowych codziennych nawyków ruchowych, jak również niekorzystnych dla zdrowia nawykowych reakcji oraz zachowań, jakie przyzwyczaili się wprowadzać w pewnych sytuacjach.

           Spotkanie przebiegało w przemiłej atmosferze. Pani Dorota Kędzior omówiła przede wszystkim zagadnienia istotne dla muzyków oraz pozwoliła wszystkim zaobserwować i odczuć pozytywne zmiany po zastosowaniu podstawowych ćwiczeń, np. w postawie przy instrumencie, czy w zmianie sposobu gry.

           Pani Dorota Kędzior jest autorką książek i artykułów dostępnych w internecie, w czasopismach, jak również w księgarniach.

           Konsultacje i lekcje z tak znanym, znakomitym ekspertem jak pani Dorota Kędzior były wyjątkowym wydarzeniem w naszej Szkole Muzycznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii!

 

  tekst, zdjęcia i opracowanie: Małgorzata Flisikowska

dodano dnia: 25.05.2009

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna