Piątek 27 Listopada 2020 - Franciszka, Kseni, Maksymiliana
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - XVI Kaszubskie Spotkania Akordeonowe 24 III 2010

XVI Kaszubskie Spotkania Akordeonowe 24 III 2010

dniu 24 marca 2010 odbyły się w naszej szkole XVI Kaszubskie Spotkania Akordeonowe.

Jury w składzie:

przesłuchało 45 uczniów oraz 4 zespołóy kameralne w 5 kategoriach, z 16 Szkół Muzycznych I stopnia regionu pomorskiego.

Uczniów przygotowało 23 nauczycieli.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I -soliści z kl. I- III c. 6-letni i kl. 1 c. 4-letni

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

exequo

Mateusz Kloskowski

kl.1 c.4-letni

PSM I st. Kościerzyna

mgr Marek Gleinert

     I

ex equo

Damian Bala

kl.II c.6-letni

PSM I i II st. Słupsk, filia Sławno

mgr Zbigniew Stawiarz

    II

Marcin Wołoszyk

kl.II c.6-letni

PSM Starogard Gdański

mgr Szczepan Zieliński

   III

Alicja Jankowska

kl.III c.6-letni

PSM Grudziądz,

mgr Tomasz Kwiatkowski

WYRÓŻNIENIA:

  1. Magdalena Augustyniak – kl. III /6 PSM I st. w Szczecinie, mgr Bogdan Górnik
  2. Piotr Litwiński – kl. II/6 ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu, mgr Paweł Piński
  3. Błażej Wróbel – kl. II/6 PSM I st. w Grudziądzu, mgr Marcin Warduliński
  4. Małgorzata Ciastoń – kl. III/6 Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Solcu Kujawskim, mgr Wiesław Nowak
  5. Klaudia Cichosz – kl .III/6 PSM I st. w Kościerzynie, mgr Marek Gleinert
  6. Kacper Sikorski – kl. III/6 PSM I st. w Kwidzynie, mgr Władimir Gromow
  7. Karol Gurski - kl. 1 / 4 PSM I st. w Malborku, mgr Paweł Zagańczyk

Kategoria II -soliści z kl. IV c. 6-letni i kl. 2 c. 4-letni

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Przemysław Więckowski

kl. IV c.6-letni

PSM I i II st. Słupsk, filia Sławno

mgr Zbigniew Stawiarz

    II

Bartłomiej Drozd

kl. 2 c.4-letni

PSM Tczew

mgr Marek Gleinert

   III

Przemysław Wołodzin

kl. IV c.6-letni

PSM Kościerzyna

mgr Marek Gleinert

WYRÓŻNIENIA:

  1. Paweł Wiśniewski – kl. IV/6 PSM I st. w Grudziądzu, mgr Hanna Kwiatkowska
  2. Wojciech Domski – kl. 2/4 PSM I st. w Lęborku, mgr Marcin Warduliński
  3. Michał Kozikowski – kl. 2 /4 PSM I st. w Kościerzynie, mgr Marek Gleinert

Kategoria III -soliści z kl. 5/6 i kl. III/4

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Bartosz Duda

kl. V c.6-letni

PSM I st. Szczecin

mgr Bogdan Górnik

    II

Jan Pęski

kl. V c.6-letni

PSM I st. Szczecin

mgr Zbigniew Pudło

   III

Grzegorz Uran

kl. 3 c.4-letni

PSM I st. Miastko

mgr Wiesław Nowak

     IV

Paweł Chorobiński

kl. V c.6-letni

PSM I st. Kartuzy

mgr Marek Rogowski

WYRÓŻNIENIA:

  1. Małgorzata Bartkiewicz – kl. 3/ 4 PSM I st. w Miastku, mgr Zdzisław Matwin
  2. Tomasz Zbyszyński - kl. 3/ 4 PSM I st. w Kwidzynie, mgr Walery Kunac

Kategoria IV -soliści z kl. VI/6 i kl. 4/4

Miejsce

Imię i nazwisko

Klasa

Szkoła i nauczyciel

     I

Kamil Grzesiak

kl. VI c.6-letni

PSM Grudziądz

mgr Marcin Warduliński

    II

Paweł Ratajek

kl. VI c.6- letni

OSM I i II st. Gdańsk

prof. Krzysztof Olczak

    III

ex equo

Adam Diesner

kl. 4 c.4- letni

PSM I st. Puck

mgr Dorota Puzynkiewicz

    III

ex equo

Paweł Hapoński

Kl.VI c.6-letni

PSM I st. Starogard Gdański

mgr Grzegorz Oller

WYRÓŻNIENIE:

  1. Dawid Gaffka – kl. VI/6 PSM I st. w Lęborku, mgr Marcin Warduliński

Kategoria V - zespoły kameralne.

    I

miejsce

 

Kamil Grzesik kl. VI/6

Jakub Kwiatkowski kl. VI/6

Monika Duda kl. 3/4

Paweł Wiśniewski kl. IV/6

Emil Salewski kl. VI/6>

Pedagog:

mgr Hanna Kwiatkowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Grudziądzu

zespół akordeonowy

   II

miejsce

Agata Warzecha kl. VI/6

Adrian Kielas kl. VI/6

Dawid Gaffka kl. VI/6

Julia Słowy kl. VI/6

Krzysztof Fornalik kl. IV/6

Pedagog:

mgr Marcin Warduliński

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Lęborku

 

zespół akordeonowy

  III

miejsce

Mateusz Kloskowski kl. 1/4

Michał Kozikowski kl. 2/4

 

Pedagog:

mgr Paweł Nowak

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kościerzynie

zespół akordeonowy

W ramach XV Kaszubskich Spotkań Akordeonowych odbył się wykład seminaryjny prowadzony przez doc. Jerzego Siemaka z Akademii Muzycznej w Szczecinie

SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I SZKOŁOM!!!

Zapraszamy do zapoznania się z foto - relacją  w Galerii

zobacz także: Kaszubskie Spotkania Akordeonowe w mediach

fotografie i opracowanie: M. Flisikowska

dodano dnia: 29.03.2010

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna