Piątek 27 Listopada 2020 - Franciszka, Kseni, Maksymiliana
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - V Międzyszkolne Warsztaty Klas Skrzypiec Pelplin 22 III 2010

V Międzyszkolne Warsztaty Klas Skrzypiec Pelplin 22 III 2010

      22 marca 2010 roku w Pelplinie odbyły się V Międzyszkolne Warsztaty Klas Skrzypiec, w których wzięli udział nasi uczniowie oraz nauczyciele ze szkół muzycznych z Pucka, Kartuz, Tczewa, a także z Pelplina.

      Głównym organizatorem tegorocznego spotkania była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tczewie -  Filia w Pelplinie.

      Naszą Szkołę reprezentowały mgr Beata Makowska ze swoją uczennicą Patrycją Sękowską oraz mgr Izabela Hoffmann - Fortuna z uczennicami: Natalią Bronk, Martą Majewską, Edytą Glińską, Niną Karpińską, Adrianą Block i Marceliną Bronk.
      Na Warsztaty do Pelplina przyjechało 32 młodych skrzypków.

      Młodzi artyści od wczesnego przedpołudnia ćwiczyli grę na skrzypcach, aby dobrze przygotować się do wspólnego uroczystego koncertu pt. "Pory roku".

Nasze uczennice wykazały się nie tylko kunsztem gry na skrzypcach, ale również zdolnościami tanecznymi, umiejętnością gry na instrumentach perkusyjnych oraz talentem wokalnym.

      Po długich, męczących próbach zakończonych krótką chwilą relaksu nadszedł czas na koncert, który odbył się  w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie.

      W pięknie przygotowanej scenografii odzwierciedlającej pory roku, zagrało kilkudziesięciu młodych muzyków wraz ze swoimi nauczycielami.

      W repertuarze oprócz piosenek dziecięcych oraz melodii ludowych znalazły się również utwory Franciszka Couperina,  Doroty Obijalskiej, Sławomira Tomasika, a także specjalnie skomponowany na V Międzyszkolne Warsztaty Klas Skrzypiec utwór Krystyny Czocher pt. "Wiosenny deszczyk".

      Goście wypełnili salę widowiskową po brzegi. Wykonawcy koncertu zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na mały bankiet.

      Nasze uczennice przywiozły wiele wrażeń z pobytu w Pelplinie. W ramach wycieczki młode artystki odbyły spacer do miejsca, gdzie znajduje się zabytkowa, wspaniała Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.

Zapraszamy do zapoznania się z foto - relacją  w Galerii


tekst i foto: I. Hoffman - Fortuna
opracowanie: M. Flisikowska

dodano dnia: 29.03.2010

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna