Piątek 27 Listopada 2020 - Franciszka, Kseni, Maksymiliana
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Bicie rekordu w grze na akordeonach 21 III 2010

Bicie rekordu w grze na akordeonach 21 III 2010

W niedzielę 21.III.2010 r. w Kartuzach w ramach obchodów Dnia Jedności Kaszubów, kaszubscy akordeoniści pobili rekord Polski w jednoczesnej grze na akordeonach!

 Wspólnie z 267 Kaszubami grającymi w Kartuzach na akordeonach wystąpił Przemysław Wołodzin - uczeń klasy IV akordeonu mgr Marka Gleinerta.

 Kilka znanych, tradycyjnych, kaszubskich melodii wyznaczonych do zagrania podczas ustanawiania ogólnopolskiego rekordu Przemek nauczył się podczas lekcji w szkole muzycznej oraz ćwicząc samodzielnie w domu.

  Granie z 267 zgromadzonymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach na rodzinnym spotkaniu Kaszubów akordeonistami przyniosło Przemkowi wiele satysfakcji oraz niezapomnianych wrażeń.

      O tym wydarzeniu można było przeczytać w "Gryfie Kościerskim" z dn. 26.III.2010 r., w artykule Janiny Stefanowskiej: "Kaszubi pokazali swoją moc".

         Na zdjęciu w "Gryfie Kościerskim" autorstwa Janiny Stefanowskiej widoczny jest nasz uczeń Przemek Wołodzin podczas ustanawiania rekordu w grze na akordeonie (drugi od prawej).

Więcej o tym wydarzeniu ...

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

dodano dnia: 26.03.2010

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna